1 ПОНЯТТЯ «ІННОВАЦІЙНА ОСВІТА» Інноваційна освіта як відповідь на виклик часу реферат

Головне, що освіта не є соціальним тренінгом та окультуренням «сирої», натуральної природи людини, не є її удосконаленням для цілей соціально-виробничого споживання та використання на благо держави. Освіта – це шлях і форма становлення цілісної людини. Сутність і мета нової освіти – це розвиток загальних, природних здібностей людини, освоєння нею універсальних способів діяльності та мислення. «Сучасні засоби оцінки якості освіти» – назва третього розділу монографії. Згідно із чинним законодавством усі навчальні заклади України незалежно від їх відомчого підпорядкування й форм власності можуть здійснювати свою освітню діяльність чи надавати окремі види в напрямі послуг для одержання загальної середньої та професійної освіти тільки після отримання ліцензії. Базовим поняттям наукового тезаурусу інноваційної освіти є поняття «інновація». Інновація ( іn – в, novus – новий) у перекладі з латинської мови означає оновлення, зміну, введення чогось нового, процес упровадження наукової ідеї в практику.

Монографія пропонується науковим працівникам, управлінцям освіти, керівникам загальноосвітніх навчальних закладів, методистам міських (районних) науково-методичних центрів, усім українським освітянам, які визнають незворотність змін і прагнуть зробити внесок у реформування освіти. Велике значення для поліпшення якості освіти має впровадження нового напряму наукового педагогічного знання – педагогічної інноватики. Друге десятиліття.в інституті щорічно проводиться представницька наукова конференція «Проблеми сучасного підручника», видається однойменний збірник наукових праць. Публікації наукових співробітників Інституту свідчать про їхній вагомий внесок у створення електронних підручників і посібників, що є одним із найактуальніших інноваційних процесів у галузі створення підручників. Освіта – це основа розвитку особистості, суспільства, нації та держави, запорука майбутнього будь-якої країни.

На зміну цій розробці приходять ще новіші, ефективніші. Кремень, динаміка мінливого світу вимагає інноваційного мислення . Проникаючи в сутність – соціальних, економічних, освітніх, культурних, інноваційне мислення здійснює зворотний вплив на їх розвиток, у кінцевому підсумку на темп і якість суспільного розвитку, на спосіб діяльності та поведінку соціального субєкта – людини, колективу, співтовариства.

нові ідеї в педагогіці, зорієнтовані на зміни різних структурних систем і компонентів освіти

Вона проаналізувала результати анкетування стосовно співпраці учнів, батьків, різних фахівців (медиків, психологів, соціологів та ін.) у вирішенні питань планування та організації нововведень. Інтерес до питань організації навчання виявляють 44 % опитаних, змін у змісті освіти 2 %, запровадження нових педагогічних технологій цікавить 11 % педагогів. Найважливішою умовою обґрунтування та актуалізації поняття якості освіти для держави є створення державних стандартів освіти та визначення індикаторів якості. Тому в широкому сенсі якість освіти розуміють як збалансовану відповідність процесу, результату та самої освітянської системи цілям, потребам і соціальним нормам (стандартам) освіти. Цей новий образ освіти – освіти розвиваючої, інноваційної – вимагає перегляду наших усталених уявлень про неї.

Інноваційна освіта як відповідь на виклик часу

У цілому під інноваційним процесом розуміють комплексну діяльність із створення (розробки), освоєння, використання і поширення нововведень. Повна або часткова републікація матеріалів сайту на інших ресурсах може бути здійснена за наявності прямого гіперпосилання (відкритого для пошукових систем) у першому абзаці публікації. Уперше в педагогіці теоретичне обгрунтування принципу наочності навчання дав Я.А. Великий чеський педагог, використовуючи досягнення народної педагогіки, знайшов кошт, що полегшує дитині вивченню книжкового матеріалу… Національний виховання освіта міжнародний Вражаючий розвиток освіти у другій половині XX століття, який іноді визначають як «вибух освіти»… Третій, четвертий і п’ятий розділи присвячені аналізу розвитку столичного регіону.

Вищу освіту в Греції можна отримати в університетах з академічною освітою (АЄІ) і в навчальних закладах з технологічною освітою (ТЕІ). Всього в країні налічується 18 університетів та 14 технічних вузів…

Управління якістю освіти: книжкові новинки

Визначення поняття «освіта» дано у «Міжнародній стандартній класифікації освіти (МСКО)… Професійно-технічна освіта — складова системи освіти України, що є комплексом педагогічних і організаційно-управлінських заходів, спрямованих на забезпечення оволодіння громадянами знаннями… Реалізація концепції вдосконалення та поглиблення економічної освіти в Україні потребує глибокого розуміння значимості оволодіння економічними знаннями не лише з боку майбутніх фахівці в-економістів… Позашкільна екологічна освіта та https://vikna.if.ua/cikavo/146614/view виховання, як інтегральна форма « екологізації » навчально-виховного процесу, спрямована на забезпечення потреб особистості у творчій самореалізації… Видання розраховане на науковців, педагогів, організаторів освіти, фахівців державного управління, а також буде корисним усім тим, хто цікавиться питаннями реформування освітньої галузі України. Треба зазначити, що дослідженню цієї проблеми в нашій літературі приділялася недостатня увага. Можна назвати лише декілька видань українських авторів, наприклад, праці В.

Поняття «моніторинг» (від латинського monitor – попереджувальний) сягає своїм корінням таких сфер, як техніка, екологія та соціологія. При трактуванні поняття моніторингу в освітній сфері такі основні його характеристики, як «постійне відстеження», «установлення показників та їх порівняння», «виявлення відповідності здобутих даних установленим нормам», «попередження небажаних відхилень», «прогноз», зберігаються. Велике значення для оцінювання знань має стандартизоване тестування, яке є одним з найбільш вагомих та ефективних засобів управління освітою, інструментом здобуття інформації про якість освіти. Інноваційне мислення як процес включає загальні логічні операції аналізу, синтезу, абстрагування, узагальнення та функціонує на основі єдиних закономірностей і психологічних механізмів.

Савченко, де ця проблема набула більш-менш яскравого трактування. Тому поява кожної нової книги з питань якості освіти привертає до себе велику увагу. Однак інноваційною освітньою діяльністю опікуються всі відділи інституту. Лише за останні два-три роки створено та підготовлено до впровадження вагомий науковий і методичний доробок, чільне місце в якому займають інноваційні розробки. Із січня 2015 року лабораторію педагогічних інновацій перейменовано у відділ інновацій та стратегій розвитку освіти. Болонський освіта греція україна Освіта в Греції є державною або приватною і координується Міністерством національної освіти і релігійних культів. Основна освіта в Греції доступна всім іноземцям…

ПОНЯТТЯ «ІННОВАЦІЙНА ОСВІТА»

Сенс такої інновації полягає в особистісному розвитку підростаючої людини з її індивідуальними здібностями та потребами. У сучасній науковій літературі широко використовується поняття «інноваційна освіта». Як правило, це поняття відображає присутність в освіті певних інновацій. Марущенка, доцільним є розмежування поняття «інновації в освіті» і «інноваційна освіта». Для останнього, з точки зору дослідника, недостатнім є той смисл, який вкладається в поняття «інновації в освіті». Інновації в освіті дослідник розуміє як цілеспрямовані зміни, повязані з удосконаленням освіти. Марущенко, в будь-якій окремій країні, так або інакше, постійно відчуває на собі певні зміни, які, як правило, завжди цілеспрямовані і зазвичай здійснюються заради вдосконалення.

У вищій школі застосовується комп’ютерне тестування, що максимально задовольняє таку вимогу контролю, як об’єктивність. А стандартизований контроль, стрижнем якого є тестування за допомогою персонального комп’ютера, становить ключовий компонент інноваційних освітніх технологій. Узагальнюючи різні підходи до тлумачення даного поняття, зазначимо, що «педагогічна інновація» визначається і як новизна (засіб), і як процес уведення цієї новизни (засобу) в практику, і як результат (продукт) процесу створення нового, завдяки чому відбуваються позитивні зміни й досягається поставлені освітні цілі. Варто зважати на значущість педагогічної науки як для становлення й розвитку педагогічних інноваційних ідей, так і для оптимального впровадження освітніх інновацій. Адже вчені — це не лише творці інноваційних ідей, вони ще й розробники інноваційних освітніх продуктів, експериментатори, які здійснюють апробацію та впровадження цих розробок, експерти, які оцінюють та науково обґрунтовують інновації, запропоновані практиками, сприяють інноваційному освітньому пошуку освітян. Ми дотримуємося визначення «інноваційна педагогічна технологія», яке подає О.І. Якість освіти покращується за допомогою моніторингу.

Але наша місія в сучасному освітянському інноваційному русі — не лише розро′бка готових до впровадження педагогічних інновацій, які стають взірцем для наслідування й основою подальшого самостійного інноваційного пошуку вчителів і методистів. Ми повинні створювати наукове середовище, теоретичні й методичні передумови, необхідні для існування інноваційного руху освітян, сприяти виявленню, підготовці та забезпеченню науково-методичної підтримки вчителів-новаторів. Таким чином, узагальнюючи зазначене вище, доходимо логічного висновку, що суттєвою відмінністю освітніх інновацій від педагогічних інновацій є рівень узагальнення і розповсюдження інноваційного досвіду. Кременя, все, що може удосконалити якість життя і процес розвитку людства є інновацією .

На інноваційних підходах, закладених у Державних стандартах, базуються концепції, навчальні програми й підручники, у яких втілюються інноваційні розробки наукового колективу Інституту. Освітні інновації — це потужний ресурс модернізації і розвитку системи освіти. Це готові до впровадження й застосування в педагогічній практиці науково й експериментально обґрунтовані освітні інноваційні розробки, які через якісні зміни в освітній діяльності призводять до підвищення її ефективності, до здобуття кількісно і якісно нових освітніх результатів. Кожний із зазначених процесів має свою специфіку відносно управління та визначення критеріїв ефективності кінцевого продукту. Щодо питання контролю знань, то навчальні заклади лише частково забезпечують функцію управління якістю освіти, оскільки вони обмежені суб’єктивністю виставленої педагогом оцінки та можливою її упередженістю.

Якість освіти є складним поняттям, що традиційно пов’язується зі змістом і формою навчального процесу, котрий, як правило, базується на кваліфікації й досвіді викладачів. Але швидкоплинність змін у світі змушує переглянути усталені погляди та не залишатися осторонь процесу змін у навчальному процесі. Інноваційний потенціал педагога і специфіка інноваційного процесу забезпечують інноваційний розвиток освіти.